XII Edycja Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. K. K. Baczyńskiego

28 kwietnia 2015 roku w V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbyła  się XII Edycja Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. K. K. Baczyńskiego.  W kategorii – recytacja nasze gimnazjum godnie reprezentowali uczniowie klasy II a: Kinga Jedliczka, Aleksandra Szredzka, Sandra Matwij, Angelika Kostur, Dominik Wiater, Miłosz Wydornik i Brygida Kuraś , przygotowani przez p. R. Wojtanowską. W wyniku zmagań konkursowych wyróżnienie zdobyłaSandra Matwij,  aIII miejsce zajęłaBrygida Kuraś. Natomiast  w  kategorii – poezja śpiewana znakomicie zaprezentowała się uczennica klasy IIIa Diana Szeliga (opiekun p. R. Puszkarewicz), zdobywając – wyróżnienie. Każdy z wykonawców otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy gimnazjum 2014/2015

Laureatka XVI Wojewódzkiego Konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce":

• Sandra Matwij

II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Artystycznego "Soplicowo - centrum polszczyzny, tam się człowiek napije, nadysze Ojczyzny":

• Sandra Matwij - wyróżnienie
  • Brygida Kuraś - wyróżnienie

Szkolny Konkurs Recytatorski pn. "Liryka religijna":

• Brygida Kuraś - I miejsce
  • Angelika Matwij, Aleksandra Szredzka - ex aequo II miejsce
  • Kinga Jedliczka, Anna Kuśnierz - ex aequo III miejsce
  • Katarzyna Kulka - wyróżnienie

II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt Szkół Gimnazjalnych "Gimnazjada".

XII Edycjia Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. K.K. Baczyńskiego

Brygida Kuraś  - III miejsce

Sandra Matwij - wyróżnienie