Inicjatywy Rady Rodziców

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj224
mod_vvisit_counterWczoraj367
mod_vvisit_counterTen tydzień1251
mod_vvisit_counterWszystkie dni337312Akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja PDF Drukuj Email

W dniu 7 maja 2013 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię rozpoczęliśmy polonezem w wykonaniu uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej. Następnie uczniowie klas pierwszych Gimnazjum przybliżyli nam tło historyczne tamtych czasów, a chór przypomniał pieśni patriotyczne związane z tym okresem. Akademię zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego.

Następnie Siostra Dyrektor wręczyła dyplomy dla Laureatów Konkursów Kuratoryjnych. Otrzymali je: Jakub Szyszka z historii w Szkole Podstawowej i Helena Perenc z języka polskiego w Gimnazjum.  Helena Perenc uzyskała też tytuł finalisty z języka angielskiego. Gratulujemy!!!!

Więcej…
 
Piknik rodzinny 2013r. PDF Drukuj Email

  W sobotę 8 czerwca 2013, w naszej szkole odbył się PIKNIK RODZINNY.

 Dzieci podczas trwania pikniku mogły korzystać z:

 - konkursów i zabaw z wodzirejem

- międzyklasowych rozgrywek sportowych

- degustacji wypieków domowych

- konkursu rodzinnego – „Familiada”

- konkursu rozpoznawania nauczycieli ze zdjęć

- kiełbasek z grilla

- i innych atrakcji

Więcej…
 
Jesienna „Zielona Szkoła” klas trzecich (Poręba Wielka 14 – 18.10.2013r.) PDF Drukuj Email

W dniach 14 – 18 października 2013r. uczniowie klas III A i III B uczestniczyli w „Zielonej Szkole” odbywającej się w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Ośrodek znajduje się w malowniczej okolicy u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego. Czas pobytu łączył naukę, zabawę i turystykę. Pod opieką pań: Zofii Kraus i Alicji Smoczeńskiej, pana Krzysztofa Skrzynty oraz wychowawców z ośrodka w Porębie, uczniowie brali udział w zajęciach  sportowych, zabawach tanecznych, pieszych wycieczkach i spacerach po okolicznych szlakach oraz wycieczce autokarem do Zakopanego. Dla wielu uczniów był to pierwszy w życiu dłuższy wyjazd  bez rodziców. Trzecioklasiści bardzo dobrze poradzili z tym „egzaminem z samodzielności”.

Więcej…
 
Mistrz piosenki 2013 PDF Drukuj Email

KILKA SŁÓW O KONKURSIE 

pt. „MISTRZ PIOSENKI 2013”  SO YOU THINK YOU CAN SING…

 Chcielibyśmy podzielić się naszym uznaniem dla wykonawców, którzy wzięli udział w tej wokalnej rywalizacji. Dobrej zabawie towarzyszyły radość, napięcie, ale też i łezka, że coś poszło nie tak i …. szepty po szkolnych zakątkach, kto wygra, kto lepszy…? Do udziału zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej z klas od III do VI.

Ku naszemu zaskoczeniu chętnych nie brakowało i na liście „startowej” pojawiło się ponad 30 osób. 07 maja br. w świetlicy szkolnej odbyły się wstępne eliminacje.

Więcej…
 
Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodziny PDF Drukuj Email
Drodzy Darczyńcy!
Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wielkie serce!!!
Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!
W tym miejscu przychodzą na myśl słowa naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, który niegdyś powiedział: ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’
Podczas dostarczania paczki do rodzin woluntariusze byli świadkami niezwykłych rzeczy. To niesamowite uczucie, gdy ktoś za okazaną pomoc odwdzięcza się łzą wzruszenia, swoim nieśmiałym uśmiechem i zwykłym, ale prosto z serca płynącym ,,dziękuję”.
 
A oto relacje z dostarczenia paczki do poszczególnych rodzin przygotowanie przez wolontariuszy: (dla przypomnienia załączamy też opisy sytuacji rodzinnych).
 
 
WSZYSCY RODZICE, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W AKCJI OTRZYMUJĄ RÓWNIEŻ ŻYCZENIA OD WOLONTARIUSZEK KTÓRE OPIEKOWAŁY SIĘ RODZINAMI I OSOBIŚCIE ZAWIOZŁY PACZKĘ.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17

mapa dojazdu

Orszak Trzech Kórli