Wiadomości dla rodziców

16714211
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
13148
16580
92102
16714211

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

W dniach 11-15 marca uczniowie klas gimnazjalnych udali się na swoje rekolekcje wielkopostne, które przeżywali w Nałęczowie. Klasy drugie były prowadzone przez o. Piotra Wiśniowskiego pijar. Tematem tych rekolekcji było „Życie...” i odpowiedzialne wybory. Uczniowie zastanawiali się nad tym czym jest odpowiedzialne życie, co może je zniszczyć i jak dbać aby przeżyć swoje życie w pełni. Czas spędzony razem był umacniany codzienną Eucharystią, odkrywaną na nowo przez pogłębianie symboliki, treści Eucharystii. Każdy z uczestników wyjechał umocniony i wypełniony miłością Pana.

 

 

Klasy pierwsze pochyliły się nad tematem Miłości Boga do człowieka, tego co ją burzy - grzechu, oraz tego co nam bardzo jest potrzebne - Wspólnoty. Naszym przewodnikiem był o. Rafał Roszer, pijar, który w bardzo dynamiczny sposób pomógł nam zrozumieć to, co jest najważniejsze: "Dla Boga jestem najważniejszy!". Nasze dni były wypełnione czasem na refleksje, modlitwę osobistą i wspólnotą, czytaniem Słowa Bożego i byciem ze sobą.

 

Czytaj więcej: Rekolekcje Wielkopostne 2013

 

4.02 i 8.02 w naszej szkole odbyły się finały Zawodów Miejskich w piłce ręcznej dla uczniów gimnazjum - chłopców i dziewcząt. Pomimo zaciętej walki przeciwnicy okazali się silniejsi i ostatecznie chłopcy zajęli trzecie miejsce, natomiast dziewczęta czwarte. Gratulujemy !!!!

 

Czytaj więcej: Zawody w piłce ręcznej Gim 2013

 

Dnia 31 stycznia 2013r. uczniowie klas drugich świętowali swój półmetek. Z tej okazji odbyła się zabawa, która trwała prawie 4 godziny. Humory dopisywały i wszyscy świetnie się bawili.

 

Czytaj więcej: Półmetek klas drugich gimnazjum

 

11 listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę. Z tej okazji dnia 9 listopada 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademina dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Podczas niej uczniowie przybliżyli nam najważniejsze wydarzenia z historii Naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej: 11 listopada 2012 r.

W dniach 16 – 18 listopada grupa teatralne „Trema” działająca przy Gimnazjum Sióstr Pijarek wyjechała do Łowicza na Przegląd Teatrów Pijarskich. Hasłem tegorocznej imprezy było: „Myśląc o przyszłości – odkrywać powołanie”. Ryzyko związane z organizacją wyjazdu, a zwłaszcza z próbą okiełznania beztroskiej młodzieży wzięła na swe barki Siostra Małgosia – na co dzień znana jako nauczycielka fizyki. To nie było łatwe zadanie, mimo iż wyjechaliśmy dopiero około godziny 13.00, więc na miejscu byliśmy zmęczeni i śpiący. Zregenerowaliśmy się jednak błyskawicznie, gdyż rozpoczęły się warsztaty teatralne z łódzkimi aktorami Małgorzatą i Arturem Zajt . Wówczas to dowiedzieliśmy się niezwykle interesujących rzeczy, np.  jak oddychać, nie żeby żyć, ale żeby ładnie mówić, albo jak gimnastykować twarz, ale nie po to by nie mieć zmarszczek, tylko by jeszcze ładniej mówić. Było to szalenie interesujące, więc chętnie zastosowaliśmy się do powyższych rad i z zapałem wykonywaliśmy polecenia. Kładliśmy się spać niezwykle zmęczeni i nawet nie przeszkadzał nam brak ciepłej wody czy też spanie na podłodze. Niestety, pobudka nastąpiła zbyt wcześnie i ruszyliśmy obserwować zmagania innych grup z trudną teatralną rzeczywistością, a nawet służyć własnym przykładem w tej dziedzinie. Nasza sztuka pod skromnym tytułem „Jonasz” została nagrodzona gromkimi brawami i ciepłymi spojrzeniami jury. Mimo to, nie udało nam się wskoczyć na podium, ale z całą pewnością uplasowaliśmy się zaraz za nim.  Z powodu przygaszonych świateł sędziowie mogli nie dostrzec naszej wyjątkowej, świeżo nauczonej mimiki. Napięty harmonogram zafundował nam jeszcze wyjątkowe przeżycia artystyczne, które niosło za sobą oglądanie misterium w wykonaniu aktorów z Łodzi, a gwoździem programu okazała się dyskoteka z księdzem Elvisem Presleyem (!). Kolejny dzień rozpoczął się znowu stanowczo za wcześnie, ale smakowite śniadanko szybko ożywiło nasze zmysły i ciała. Poszliśmy więc jeszcze do kościoła, a później do restauracji i – niestety - należało już wracać. Przyjechaliśmy do Rzeszowa w szampańskich humorach, o co starał się podczas podróży wyżej wspomniany ksiądz – tym razem w naturalnym wcieleniu.

Wycieczka była fantastyczna i w przyszłości chętnie skorzystamy z propozycji następnego wyjazdu. Szczególne podziękowania należą się naszej Pani polonistce, która przygotowała nas artystycznie, siostrze Małgorzacie, która zadbała o nasze bezpieczeństwo, ojcowi Pijarowi, który zatroszczył się o nasze wyjątkowe samopoczucie i kierowcy autobusu, który tyle godzin mężnie wytrzymał w tumulcie, jaki czyniliśmy w trakcie jazdy.

Czytaj więcej: Przegląd Teatrów Pijarskisch 2012 r.