Wiadomości dla rodziców

11888075
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
16718
23341
40059
11888075

Uczniowie, którzy ukończyli naszą szkołę, już po raz drugi, przybyli na spotkanie zorganizowane w dniu 5-ego października. Jak co roku spotkanie odbyło się na świetlicy szkolnej. Absolwenci opowiadali co u nich słychać, chwalili się swoimi sukcesami, niejednokrotnie prosili o radę i przysłowiowe trzymanie kciuków za ich pierwsze kroki na studiach. Wielu uczniów dzieląc się swoimi wspomnieniami pozostawiło wpis w pamiątkowej księdze absolwentów Szkoły Sióstr Pijarek. Wszyscy nauczyciel z dumą słuchali o sukcesach swoich uczniów i wychowanków. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechów i radości na kolejne już teraz wszystkich absolwentów  zapraszamy za rok.

Czytaj więcej: Spotkanie absolwentów 2018

Jak co roku we wrześniu Szkoła Językowa British School zorganizowała pod patronatem wydawnictwa Macmillan międzyszkolny konkurs języka angielskiego ‘Let’s Play English.’ Konkurs składa się z II etapów, zróżnicowanych według wieku.  Pierwszy etap polegający na rozwiązaniu testu  leksykalno-gramatycznego odbył się w dniach19-20 września 2018r. Konkurs ma charakter otwarty i według podanych przez British School do konkursu zgłosiło się kilkanaście szkół z całego powiatu. Po kilku dniach ogłoszono listę uczniów, którzy zakwalifikowały się do drugiego etapu- wśród tych szczęśliwców znalazło się 3 naszych uczniów: Oliwia Pszona-klasa 5a – Szkoła Podstawowa, Tymoteusz Podracki- klasa 3a, Patryk Kraska- klasa 3b – Liceum z oddziałami gimnazjalnymi.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie kolejny raz Mistrzami Konkursu Let’s Play English!!!

Dnia 11 października w święto narodzin naszej patronki - św. Pauli Montal, uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego podczas Eucharystii, na której zebrała sie cała społeczność szkolna, złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Przysięgali być dobrym człowiekiem, prawdziwym chrześcijaninem i mądrym Polakiem. Po zakończonej Mszy Świętej pierwszoklasiści ze szkoły podtawowej udali się wraz z wychowawcami oraz towarzyszacymi im tego dnia rodzicami na salę gimnastyczną, gdzie czekała już na nich część artystyczna, przygotowana przez starszych kolegów i koleżanki z klasy trzeciej, natomiast licealisci zajeli się przygotowaniami loterii fantowej, która okazała się ogromym skcesem i przyniosła dochód w wysokosci 1981,75 zł. Cała kwota przekazana została na rzecz chorego chłopca - Olusia. O godz. 12.00 na hali sportowej został rozegrany mecz towarzyski w piłkę koszykową. 

Czytaj więcej: Uroczyście ślubujemy!

13 września odbyły się Miejskie Zawody w Lekkiej Atletyce klas III gimnazjum i klas VII i VIII. Nasze dziewczyny w składzie: Jagoda Pisulińska, Ania szczepanik, Natalia Bryg, Zuzia Wróbel w sztafecie zdobyły I miejsce, chłopcy w składzie Łukasz Leś, Krzysztof Bira, Szymon i Tymoteusz Podradcy zdobyli II miejsce. Na 100 m Jagoda Pisulińska zdobyła złoto, w biegu przez płotki Zuzia Wróbel zdobyła złoto, a Ania Szczepanik srebro. W pchnięciu kulą Wiktoria Cywińska wywalczyła złoto. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich. 

 

Czytaj więcej: Zawody w Lekkiej Atletyce 2018 r.