Wiadomości dla rodziców

6670550
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
17089
21159
86007
6670550

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Data : 2017-11-27
28
30

W tym tygodniu klasy VII SP oraz II gimnazjum uczestniczyły w pokazach chemicznych, które przeprowadzili studenci Koła Naukowego Studentów Chemii "Esprit" Politechniki Rzeszowskiej. Ciekawe i efektowne eksperymenty wzbudziły duże zainteresowanie i entuzjazm. Młodzi chemicy udowodnili naszym uczniom, że chemia to coś więcej niż trudne sprawdziany, wzory i reakcje, a wiedza którą zdobywają w szkole ma odbicie w rzeczywistości w postaci zadziwiających i kolorowych doświadczeń. 

Dlatego warto się uczyć i rozwijać pasje... 

Czytaj więcej: Lekcja chemii w praktyce

Uczniowie, którzy ukończyli naszą szkołę, już po raz drugi, przybyli na spotkanie zorganizowane w dniu 29 ego października. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w kaplicy szkolnej a następnie udaliśmy się na świetlicę, gdzie rozmowom nie było końca. Absolwenci opowiadali co u nich słychać, chwalili się swoimi sukcesami, niejednokrotnie prosili o radę i przysłowiowe trzymanie kciuków za ich pierwsze kroki na studiach. Wielu uczniów dzieląc się swoimi wspomnieniami pozostawiło wpis w pamiątkowej księdze absolwentów Szkoły Sióstr Pijarek. Wszyscy nauczyciel z dumą słuchali o sukcesach swoich uczniów i wychowanków. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechów i radości na kolejne już teraz wszystkich absolwentów  zapraszamy za rok.

Czytaj więcej: Spotkanie absolwentów 2017

Jak co roku we wrześniu Szkoła Językowa British School zorganizowała pod patronatem wydawnictwa Macmillan międzyszkolny konkurs języka angielskiego ‘Let’s play English. Konkurs składa się z II etapów, zróżnicowanych według wieku.  Pierwszy etap polegający na rozwiązaniu testu  leksykalno-gramatycznego odbył się 21 września 2017r. Konkurs ma charakter otwarty i według podanych przez British School do konkursu zgłosiło się kilkanaście szkół z całego powiatu. Po kilku dniach ogłoszono listę 11 osób w kategorii Gimnazjum i 10 w kategorii klasy 4-7, które zakwalifikowały się do drugiego etapu- wśród tych szczęśliwców znalazło się 3 naszych uczniów:

Martyna Urban-klasa 7a; Anna Sabat- klasa 2b Gim; Patryk Kraska- klasa 2b Gim

Drugi etap konkursu odbył się w dniu 3 października 2017r. i polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego wiedzy na temat lektur podanych przez British School. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że test był trudny, a pytania bardzo szczegółowe. Mamy zaszczyt poinformować, że tegorocznym zwycięzcą VII Edycji Konkursu języka angielskiego ‘Let’s Play English  w kategorii klasy 4-7 została nasza uczennica- Martyna Urban. Patryk Kraska i Ania Sabat  także wstąpili na podium zdobywając  II i III miejsce w kategorii Gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej: Nasi Uczniowie Mistrzami w Konkursie Let’s Play English.