Wiadomości dla rodziców

15611840
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
3129
16322
102531
15611840

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Data : 2019-06-20
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Uczniowie klas 3 gimnazjum, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe z języka hiszpańskiego wykonali projekt zatytułowany MI VIDA. Przedstawiają swoją przeszłość, mówią kilka słów o tym kim są i jak żyją oraz zdradzają swoje plany na przyszłość. Prezentujemy tutaj projekt, który wykonał Kacper Bijoś, a pozostałe można zobaczyć w sali 314 z pomocą s. Moniki, która pomoże w przetłumaczeniu na język polski.

Zapraszamy!

W dniach od 8 do 10 mja 2019 r. uczniowie klasy pierwszej liceum wraz z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy ósmej oraz trzeciej gimnazjum udali się na wycieczkę naukową do Torunia. Głównym celem wyjazdu były warsztaty chemiczne w "Centrum Chemii w Małej Skali". Pierwszego dnia zwiedzaliśmy ciekawe zakątki miasta. Zobaczyć można było liczne kościoły, ozdobne kamieniczki oraz dom wybitnego astronomia - Mikołaja Kopernika. Późnym popołudniem uczniowie piekli klasyczne toruńskie przysmaki - pierniki oraz własnoręcznie wybijali charakterystyczną dla tego miejsca monetę, jaką jest szelong toruński. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Następnego dnia uczniowie udali się do planetarium, gdzie podziwiali liczne zjawiska astronomiczne. Po zakończonym seansie odwiedzono "Młyn Wiedzy" i wykonywano tam liczne doświadczenia fizyczne. Najwięcej radości dostarczała możliwość przebiegnięcia wyznaczonego dystansu w kołowrotku, w którym można poczuć niczym zwinny chomik. Trzeciego dnia, tuż po śniadaniu i ostatnim warsztacie chemicznym, wyruszono w drogę powrotną do Rzeszowa.

Roksana Mazur I LO

Czytaj więcej: Z wizytą w Toruniu.

Jak funkcjonują media? Jak wygląda praca dziennikarza? Jakie umiejętności trzeba posiadać, by zostać reporterem? Na te i wiele innych pytań odpowiadał pan Adam Mokrzycki, który gościł w naszej szkole w dniu 14 maja. Świat mediów nie ma przed naszymi uczniami żadnych tajemnic, a być może to spotkanie rozbudzi w niektórych ukryte pasje?

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Panem reporterem Adamem Mokrzyckim.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 729 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów. W półfinale i finale, które odbyły się 4 kwietnia 2019 w głównej siedzibie WBP w Opolu do walki o główną nagrodę - wycieczkę do Wiednia  - przystąpiło 25 młodych osób. Odpowiadali na pytania oraz prezentowali ciekawe tematy związane z Austrią. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą o Austrii. Podanie chociażby autora słów kolędy „Cicha Noc, Święta Noc”, czy nazwisk dwóch architektów Opery Wiedeńskiej nie było dla nich żadnym problemem. Konkurs został zorganizowany w ramach 19. Wiosny Austriackiej.

Miło nam poinformować, że półfinalistką konkursu została uczennica naszej szkoły Anna Sabat z kl. IIIb, która jednocześnie zdobyła drugie miejsce w etapie regionalnym i znalazła się w gronie siedmiu najlepszych uczniów na Podkarpaciu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej: XXII Edycja Ogólnopolskiego  Konkursu  „Austria – kraj i mieszkańcy” rozstrzygnięta.