Wiadomości dla rodziców

16714190
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
13127
16580
92081
16714190

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

Uczniowie klas III gimnazjum udały się w dniach 9.06 do 14.06. na coroczną wycieczkę do Włoch. Swoje zwiedzanie rozpoczęli od Wiedeń, który zachwycił nas swoją architekturą. Odwiedzili również wzgórze Kalemberg miejsce drogie Polakom w Wiedniu. II dzień wycieczki do Włoch upłynął im w parku rozrywki koło Rimini Mirabilandi. Wieczorem dotarli nad Adriatyk. III dzień  wycieczki upłynął na zwiedzaniu Asyżu średniowiecznego miasteczka św. Franciszka. Dzień zakończyli nad morzem śródziemnym w miejscowości Ancio. IV dzień wycieczki upłynął im na zwiedzaniu wiecznego miasta. Udało się im zobaczyć Zamek Anioła, Panteon, Fontannę Di Trevi, Placa Navona, Schody Hiszpańskie. Ostatni dzień pobytu w Rzymie upłynął na zwiedzeniu ogrodu różanego, Bazyliki Matki Bożej Śnieżnej, Koloseum, Forum Romanum, Bazyliki na Lateranie i na koniec zwiedzili Bazylikę Świętego Piotra.

Czytaj więcej: Wycieczka do Włoch klas III gimnazjum

W Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno – Językowym  „Deutschland ist attraktiv” wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było m. in. zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, rozwijanie wrażliwości estetycznej i uzdolnień plastycznych oraz promowanie aktywności twórczej wśród uczniów. Na konkurs nadesłano ponad 200 prac. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą, jak i różnorodnością technik plastycznych. Nagrodzono łącznie 5 uczniów. Uczeń naszej szkoły Patryk Kraska otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Plastyczno - Językowy

Piękna przyroda i przygoda. ak w skrócie można opisać spływ kajakowy w Krasnobrodzie, w którym licznie udział wzięli uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum. Kajaki to przede wszystkim świetna lekcja przyrody Można by godzinami pływać i podziwiać ptaki wodne, łąki, lasy, pola i szuwary. Piękne otoczenie sprzyja pogłębianiu relacji przez rozmowę. To może być też dobry czas do przemyśleń. A po spływie ognisko i pieczenie kiełbasek.

 

Czytaj więcej: Kajaki 2019

W dniu 18 czerwca po raz ostatni odbył się bal gimnazjalistów. Dziewczęta zadały szyku pięknymi kreacjami podczas tradycyjnego poloneza. Część artystyczna zrobiła ogromne wrażanie na gronie pedagogicznym, zaskakując pomysłowością, nowatorską formą a przede wszystkim poczuciem humoru! A potem to już tylko tańce, pląsy i zabawa do późnego wieczora! Dziękujemy kochani za te lata nauki i bycia razem! Pamiętajcie wszystkie wspólne, dobre chwile, a najlepiej te najpiękniejsze!

 

Czytaj więcej: Bal gimnazjalny!

Uczniowie klas 3 gimnazjum, aby sprawdzić swoje umiejętności językowe z języka hiszpańskiego wykonali projekt zatytułowany MI VIDA. Przedstawiają swoją przeszłość, mówią kilka słów o tym kim są i jak żyją oraz zdradzają swoje plany na przyszłość. Prezentujemy tutaj projekt, który wykonał Kacper Bijoś, a pozostałe można zobaczyć w sali 314 z pomocą s. Moniki, która pomoże w przetłumaczeniu na język polski.

Zapraszamy!