Wiadomości dla rodziców

13465722
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
15782
15560
46707
13465722

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 2019-01-01
2
3
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31

"To dla mnie i dla Ciebie Święci orędują w niebie..."

31.10.2018 roku już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patrona.

Od rana w szkole królowała biel - symbol czystej duszy - wszyscy przyszli do szkoły na biało, korytarze zdobiły białe balony, wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas częstowały cukierkiem „od Świętych" i cytatem z myślami Świętych. Wklasach widniały wizerunki Świętych, których uczniowie wybrali za Patronów klasy i którym tym dniu szczególnie się polecali i dziękowali w modlitwie. Podczas długiej przerwy usłyszeliśmy wesołe religijne dźwięki z głośnika a popołudniu w świetlicy odbył się Bal Wszystkich Świętych. Ten dzień jak w poprzednich latach przyczynił się do refleksji nad tym, że każdy może zostać świętym, a szukając wzorów do naśladowania należy szukać wśród tych, których wspominamy w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Czytaj więcej: Dzień Świętego Patrona 2018

Uczniowie, którzy ukończyli naszą szkołę, już po raz drugi, przybyli na spotkanie zorganizowane w dniu 5-ego października. Jak co roku spotkanie odbyło się na świetlicy szkolnej. Absolwenci opowiadali co u nich słychać, chwalili się swoimi sukcesami, niejednokrotnie prosili o radę i przysłowiowe trzymanie kciuków za ich pierwsze kroki na studiach. Wielu uczniów dzieląc się swoimi wspomnieniami pozostawiło wpis w pamiątkowej księdze absolwentów Szkoły Sióstr Pijarek. Wszyscy nauczyciel z dumą słuchali o sukcesach swoich uczniów i wychowanków. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze śmiechów i radości na kolejne już teraz wszystkich absolwentów  zapraszamy za rok.

Czytaj więcej: Spotkanie absolwentów 2018

Jak co roku we wrześniu Szkoła Językowa British School zorganizowała pod patronatem wydawnictwa Macmillan międzyszkolny konkurs języka angielskiego ‘Let’s Play English.’ Konkurs składa się z II etapów, zróżnicowanych według wieku.  Pierwszy etap polegający na rozwiązaniu testu  leksykalno-gramatycznego odbył się w dniach19-20 września 2018r. Konkurs ma charakter otwarty i według podanych przez British School do konkursu zgłosiło się kilkanaście szkół z całego powiatu. Po kilku dniach ogłoszono listę uczniów, którzy zakwalifikowały się do drugiego etapu- wśród tych szczęśliwców znalazło się 3 naszych uczniów: Oliwia Pszona-klasa 5a – Szkoła Podstawowa, Tymoteusz Podracki- klasa 3a, Patryk Kraska- klasa 3b – Liceum z oddziałami gimnazjalnymi.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie kolejny raz Mistrzami Konkursu Let’s Play English!!!

Dnia 11 października w święto narodzin naszej patronki - św. Pauli Montal, uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego podczas Eucharystii, na której zebrała sie cała społeczność szkolna, złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym. Przysięgali być dobrym człowiekiem, prawdziwym chrześcijaninem i mądrym Polakiem. Po zakończonej Mszy Świętej pierwszoklasiści ze szkoły podtawowej udali się wraz z wychowawcami oraz towarzyszacymi im tego dnia rodzicami na salę gimnastyczną, gdzie czekała już na nich część artystyczna, przygotowana przez starszych kolegów i koleżanki z klasy trzeciej, natomiast licealisci zajeli się przygotowaniami loterii fantowej, która okazała się ogromym skcesem i przyniosła dochód w wysokosci 1981,75 zł. Cała kwota przekazana została na rzecz chorego chłopca - Olusia. O godz. 12.00 na hali sportowej został rozegrany mecz towarzyski w piłkę koszykową. 

Czytaj więcej: Uroczyście ślubujemy!

13 września odbyły się Miejskie Zawody w Lekkiej Atletyce klas III gimnazjum i klas VII i VIII. Nasze dziewczyny w składzie: Jagoda Pisulińska, Ania szczepanik, Natalia Bryg, Zuzia Wróbel w sztafecie zdobyły I miejsce, chłopcy w składzie Łukasz Leś, Krzysztof Bira, Szymon i Tymoteusz Podradcy zdobyli II miejsce. Na 100 m Jagoda Pisulińska zdobyła złoto, w biegu przez płotki Zuzia Wróbel zdobyła złoto, a Ania Szczepanik srebro. W pchnięciu kulą Wiktoria Cywińska wywalczyła złoto. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich. 

 

Czytaj więcej: Zawody w Lekkiej Atletyce 2018 r.