Wiadomości dla rodziców

11887925
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
16568
23341
39909
11887925

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie z zespołu tanecznego, tańcząc dla nas „Polkę fińską” oraz „Polkę dziecięcą”. Następnie na scenie wystąpiła uczennica klasy III „a” Jowita Zawadzka – zagrała ona na skrzypcach utwór z kinowego hitu „Piraci z Karaibów”. Tuż po występie solowym swoją grą na instrumentach Orffa zaskoczyli nas uczniowie z chóru szkolnego, wykonując instrumentalizację do utworu Piotra Czajkowskiego „Walc kwiatów”. Po tanecznych i muzycznych prezentacjach przyszedł czas na uczniów z kółka teatralnego, którzy świetną aktorską grą przedstawili nam utwór Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka”. Gdy nasi mali aktorzy zeszli ze sceny, znów przed publicznością wystąpiły dzieci z kółka tanecznego. Swoje taneczne zdolności zaprezentowały w Tańcu Boliwijskim „Chili-wili” oraz „Tańcu uwielbienia”, zaś dziewczyny z kl. III „b” Hania Michalik i Monika Kudyba – w autorskim tańcu współczesnym do utworu Shakiry „Dare”. Po tanecznym maratonie na scenie pojawili się ponownie chórzyści, którzy swój wokalny talent wyśpiewali w piosence Majki Jeżowskiej „Na raz, na dwa”. Na zakończenie koncertu mogliśmy podziwiać połączone siły dwóch grup zespołu tanecznego. Przedstawiły nam one układ taneczny „Podwodny świat” z wykorzystaniem niebieskiego materiału do utworu Yann Tiersen „Les Jours Tristes”.

Koncert okazał się udanym widowiskiem, podczas którego licznie zgromadzona publiczność przekonała się o zróżnicowanym, a nawet zaskakującym talencie naszych uczniów. Nie obyło się bez wielu emocji, humoru i świetnej zabawy. Liczymy, że ten koncert stanie się w naszej szkole tradycją i za rok znów będziemy mogli podziwiać najlepszych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu swoich nieprzeciętnych zdolności. Wiemy, że w każdym człowieku drzemie jakiś talent, trzeba go tylko odnaleźć i rozwijać. Motywacją do treningów niech będą słowa Stanisława Staszica: „Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.