Wiadomości dla rodziców

16714117
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
13054
16580
92008
16714117

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

Nadeszła upragniona i długo wyczekiwana chwila, w której rok szkolony 2018/19 zostaje oficjalnie zamknięty. Chwila ta była szczególna dla ponad stu uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum, dla których zakończył się ten etap edukacji. Po 10 miesiącach wytężonej pracy, nauki, stresu, czas na wakacyjny odpoczynek! Po Mszy św., Siostra Dyrektor wyróżniła najzdolniejszych uczniów, którzy mogli pochwalić się najlepszymi ocenami, sukcesami w konkursach, zawodach sportowych oraz stuprocentową frekwencją. Podczas spotkania z wychowawcami w klasach były łzy wzruszenia, podziękowania, dużo, dużo uśmiechów i życzeń udanych wakacji. Kochani uczniowie, wykorzystajcie ten wakacyjny czas jak najlepiej! 

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Jak co roku w dniu 8 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Dzieciaki miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji, które przygotowali dla nich rodzice takich jak: malowanie twarzy, zabaw z wodzirejem, dmuchańce, loteria fantowa, kiermasz ciast, staroci, fotobudka, spotkanie ze strażą pożarną, policją, zabawy z drużyną Rugby, występy naszych uczniów, gril. Wszyscy świetnie się bawili, a pogody i uśmiechu na twarzy nie zabrakło.

Czytaj więcej: Piknik 2019

Uczniowie naszej szkoły oraz szkoły partnerskiej w Koszycach na Słowacji w ramach kontynuacji ubiegłorocznego projektu opracowali w II semestrze pierwszy numer gazetki elektronicznej. Na łamach gazety opowiadali o sobie, o swoich  rodzinach i o zainteresowaniach. Teksty pisali uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych, oczywiście po niemiecku. Okazało się, że pisanie krótkich form wypowiedzi nie sprawia nam już żadnych trudności. Wykorzystano zdjęcia z wymiany w ubiegłym roku szkolnym. Zapraszamy do lektury naszej gazetki.

https://madmagz.com/magazine/1400105#/page/4

Czytaj więcej: E-Twinning  współpraca polsko – słowacka na lekcji języka niemieckiego

W dniu 19 czerwca uczniowie klas ósmych po raz ostatni spotkali się we wspólnym gronie. Zabawę rozpoczęli pięknym polonezem i po części artystycznej, podczas której podziękowali za 8 lat edukacji, bawili się do późnego wieczora. Było bardzo wzruszająco, u wielu osób pojawiły się łzy na myśl, że właśnie zamknął się pewien etap życia. Mamy nadzieję, że zostały wspaniałe wspomnienia do których zawsze będzie miło wracać!

 

Czytaj więcej: Pożegnanie klas ósmych.

Jak co roku w naszej szkole odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej i religijnej. W dniu 29 maja 2019 roku na świetlicy szkolnej zgromadzili się wykonawcy festiwalu : uczniowie klas I – III ( 12), klas IV – VII ( 20), uczniowie świetlicy szkolnej i chóru szkolnego oraz rodzice. Można było usłyszeć takie pieśni jak: „Święta Maryjo, Królowo” „Witaj Pokarmie”, „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „Chwalcie łąki umajone”, „Czarna Madonna”, „Maryjo, śliczna Pani, „ Młode serce,” „Tik, tik, tak,” „Gdy klęczę przed Tobą,” „ Szumią w lesie drzewa,” „Jestem rycerzem Pana,” i wiele innych. Na festiwalu wystąpili: soliści, duety, tercety, zespół fletowy oraz zespół wokalno – instrumentalny ( altówka, gitary). Organizatorzy – wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczycielka muzyki zapewnili uczestnikom drobny upominek i słodki poczęstunek oraz zadbali o piękną dekorację do występów. Festiwal zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni – „ Święta Maryjo, Królowo.”

Czytaj więcej: FESTIWAL PIEŚNI MARYJNEJ I RELIGIJNEJ.