Wiadomości dla rodziców

15611679
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
2968
16322
102370
15611679

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Data : 2019-06-20
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Jak co roku w naszej szkole odbył się Festiwal Pieśni Maryjnej i religijnej. W dniu 29 maja 2019 roku na świetlicy szkolnej zgromadzili się wykonawcy festiwalu : uczniowie klas I – III ( 12), klas IV – VII ( 20), uczniowie świetlicy szkolnej i chóru szkolnego oraz rodzice. Można było usłyszeć takie pieśni jak: „Święta Maryjo, Królowo” „Witaj Pokarmie”, „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „Chwalcie łąki umajone”, „Czarna Madonna”, „Maryjo, śliczna Pani, „ Młode serce,” „Tik, tik, tak,” „Gdy klęczę przed Tobą,” „ Szumią w lesie drzewa,” „Jestem rycerzem Pana,” i wiele innych. Na festiwalu wystąpili: soliści, duety, tercety, zespół fletowy oraz zespół wokalno – instrumentalny ( altówka, gitary). Organizatorzy – wychowawcy świetlicy szkolnej i nauczycielka muzyki zapewnili uczestnikom drobny upominek i słodki poczęstunek oraz zadbali o piękną dekorację do występów. Festiwal zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni – „ Święta Maryjo, Królowo.”

Czytaj więcej: FESTIWAL PIEŚNI MARYJNEJ I RELIGIJNEJ. 

W poniedziałek  27.05.2019r. odbyły się Miejskie Zawody Szkół Podstawowych pt. „Baw się z nami”, w których wzięli udział uczniowie klas IIa i IIb. Zawody  odbywały się  na Orliku przy szkole Podstawowej  nr 25, było naprawdę wesoło i zabawnie szczególnie podczas skoków w workach i biegu z dwoma piłkami :) Wszyscy chcieli wygrać jednak najważniejsza była dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. W ostateczności nasi zawodnicy zajęli VI miejsce na 9 startujących szkół.

                                      Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Czytaj więcej: "Baw się z nami" 2019

Selektywna zbiórka polega na segregowaniu naszych odpadów. Proces ten rozpoczyna się już w naszym domu z każdym wyrzuconym przedmiotem. To właśnie od nas zależy jak będzie wyglądać Ziemia. Doświadczyć tego mogli uczniowie klas I-ch, którzy wzięli udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez przedstawicieli firmy METKOM.

Czytaj więcej: Na czym polega segregacja odpadów?

We wtorek 14 maja br. klasy drugie Szkoły Podstawowej brały udział w wycieczce do Sanoka. Planowaliśmy odwiedzenie Skansenu. Niestety deszczowa pogoda i niska temperatura przysłowiowo „pokrzyżowały nam plany” zwiedzania Galicyjskiego Miasteczka. Celem naszego wyjazdu stało się więc Muzeum Historyczne. Swoja siedzibę ma ono w Zamku Królewskim w Sanoku. Obiekt ten sięga swoją historią średniowiecza. Właścicielami zamku byli miedzy innymi: Kazimierz III Wielki, Władysław Jagiełło czy Bona Sforza. 

Czytaj więcej: WYCIECZKA  KLAS  DRUGICH  DO  SANOKA

Z pamiętnika podróżnika... czyli słów i zdjęć kilka z Sori! Maj to miesiąc w którym wiele się dzieje, m.in zacieśniamy relacje i przyjaźnie z uczniami Szkoły Pijarskiej w hiszpańskiej Sori.

Lot samolotem z przesiadką w Monachium, trochę się dłużył, jednak towarzystwo kolegów i koleżanek oraz wspaniałych opiekunów, siostry Moniki i pana Konrada Leji umiliły podróż. Na dworcu w Sori czekali nasi hiszpańscy przyjaciele z rodzinami. 

Czytaj więcej: Wymiana z Sorią