Wiadomości dla rodziców

16714332
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
13269
16580
92223
16714332

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

O tym, że podróżowanie otwiera na życie, otwiera na nowe sposoby myślenia, spostrzegania świata, poszerza horyzonty wiemy nie od dziś. W dniach od 7 do 12 czerwca 2017 r. mogli przekonać się o tym  uczniowie trzecich klas Gimnazjum Sióstr Pijarek z Rzeszowa, którzy udali się na coroczną wycieczkę do Włoch, aby w Wiecznym Mieście u grobu św. Jana Pawła II podziękować za 3 lata nauki i prosić o dalsze błogosławieństwo.

Czytaj więcej: Wycieczka do Rzymu klas III gimnazjum

W dniach 24-25 maja klasy pierwsze Gimnazjum wybrały się na 2 - dniową wycieczkę na Słowację. Była to wycieczka wędrowna, krajoznawcza, podczas której spacerowaliśmy po górskich szlakach podziwiając piękno natury. Dla wielu z nas było to całkowicie nowe doświadczenie. Pierwszego dnia zwiedziliśmy ruiny zamku Spisskie Podhradie, a następnie weszliśmy na szczyt Hrebieniok skąd udaliśmy się na spacer by zobaczyć zapierające dech w piersiach Studenowskie Wodospady. Był to widok, którego nie da się zapomnieć.

Czytaj więcej: Wycieczka na Słowację klas I gimnazjum

W poniedziałek 5 czerwca 2017 roku o godzinie 4:00 klasy drugie gimnazjum wyruszyły na czterodniową przygodę na południowy zachód Polski. Nauczycielami nadzorującymi cały jej przebieg byli pani Renata Wojtanowska, pani Magdalena Iwańska i pan Konrad Leja. Około 10:00 uczniowie wraz z opiekunami byli już w miejscu pierwszego punktu wycieczki – w mieście Wrocławiu. Tam zwiedzili: rynek, liczne ulice ze starymi, pięknymi kamienicami oraz malowniczo wkomponowane w krajobraz mosty leżące nad licznymi kanałami Odry. Następnie gimnazjaliści udali się do niedawno zmodernizowanego ZOO w historycznej stolicy Śląska. 

Czytaj więcej: Wrocław, Kotlina Kłodzka - wycieczka klas II gimnazjum

30 maja 2017 r. klasy 3a i 3b gimnazjum udały się na wyjazd w ramach zajęć terenowych z geografii. Uczniowie wraz z siostrą Monika Duc, panią Agnieszką Magoń  i panem Konradem Leją odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Pierwszym celem wyjazdu był rzeszowski rezerwat przyrody „Lisia Góra”. Rozmawialiśmy w nim o dębach, które są chronione w rezerwacie, dowiedzieliśmy się tam również, jak oblicza się ich wiek. Następnie udaliśmy się do kolejnego ciekawego miejsca w naszej okolicy. Tym razem był to rezerwat przyrody nieożywionej „Prządki”. Mieliśmy okazję zobaczyć w nim ogromne piaskowce. Pan Konrad opowiedział nam legendę, która wyjaśnia pochodzenie nazwy rezerwatu, a następnie przedstawił  genezę znajdujących się w nim skał. Szybko wykonaliśmy zdjęcie grupowe na tle ostańców piaskowcowych i wyruszyliśmy w dalszą trasę.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe klas III gimnazjum

W dniu 10 maja klasy 1a i 1b gimnazjum odbyły niezwykłą lekcję geografii. Po pierwsze, była to wyjątkowa lekcja, gdyż odbywała się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a po drugie uczestniczyła w nich grupa uczniów z Hiszpanii, którzy akurat brali udział w programie wymiany z naszą szkołą.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe klas I gimnazjum