Wiadomości dla rodziców

14365072
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
13417
19310
123242
14365072

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
Data : 2019-03-06
7
8
9
10
11
12
13
Data : 2019-03-13
14
Data : 2019-03-14
15
Data : 2019-03-15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31

19 grudnia 2018 roku klasy 3 wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wykonuje się bombki  i ozdoby choinkowe ze szkła i  jak się je ozdabia. Każdy otrzymał pamiątkową bombkę z własnym imieniem.

Czytaj więcej: Fabryki Bombek Choinkowych 

5 XII 2018 r. nasza klasa Vb wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Na wycieczce zwiedziliśmy kościół pw. św. Marka Ewangelisty oraz ponadstuletnie izby mieszkalne w skansenie. Tam też poznaliśmy tryb życia ówczesnych ludzi. Po zwiedzeniu skansenu udaliśmy się do dawnej szkoły podstawowej, gdzie braliśmy udział w warsztatach, na których uczyliśmy się robić ozdoby świąteczne i lepić pierogi. Te ostatnie oczywiście degustowaliśmy, by poznać nasz kunszt kulinarny. Organizatorzy zadbali również o podzielenie się opłatkiem i wigilię z pysznymi potrawami. Nie zabrakło również śpiewania kolęd. Po wigilijnym posiłku oglądaliśmy film dokumentalny, który przybliżył nam świąteczne obyczaje sprzed stu lat. Na sam koniec wycieczki można było się zaopatrzyć w pamiątki.

Podsumowując, pobyt w skansenie był super pomysłem i niezwykle pouczających wydarzeniem, które na długo zapadnie nam w pamięci.

Wiktoria Tebin 5b

Czytaj więcej: WIGILIA W SKANSENIE

29 września uczniowie klasy 2A wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w ośrodku "Kobakówka" w Mogielnicy.

Śpiewanie przy gitarze, zabawy w kręgu, wspólne rozmowy, piękna pogoda i... grillowane kiełbaski. Wszystko to, stworzyło klimat sprzyjający lepszemu poznaniu się rodzin uczniów. 
W czasie imprezy odbyło się również kilka konkurencji sportowych: wyścigi, mecze siatkówki i piłki nożnej oraz entuzjastycznie przeżywane przeciąganie liny.

Czytaj więcej: Integracja w klasie 2 A!

Klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami – p. Renatą i s. Elą oraz p. Magdą wyruszyły na Janiowe Wzgórze. Droga minęła szybko - na rozmowach, podziwianiu pięknej jesieni. Na miejscu, po wędrówce czekały na nas pieczone kiełbaski i pyszna herbata. Gdy już nabraliśmy mocy- zaczęły się wspólne zabawy integracyjne i międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną chłopców. Dziewczynki spędzały ten czas na różnych formach zabaw. I jak to zwykle bywa – co dobre szybko się kończy – jeszcze na zakończenie pamiątkowe zdjęcie i wędrowanie do szkoły. Dzielni uczniowie sprostali zadaniu. Podziękowania i brawa były dla wszystkich.

Czytaj więcej: Nie spoczęliśmy, nim doszliśmy.

1 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę integracyjną do zagrody edukacyjnej w Pstrągowej.

Pierwszaki poprzez zabawę i atrakcyjne zajęcia edukacyjne „Wszystko o ziemniaku” poznały schemat budowy ziemniaka oraz tajniki pracy rolnika. Ponadto uczniowie zwiedzali mini ZOO, w którym mieli okazję karmić i głaskać zwierzęta, wyszli na wieżę widokową oraz odbyli przejażdżkę wozem turystycznym, by podziwiać piękno otaczającej przyrody. Swoich możliwości fizycznych dzieci mogły spróbować w parku linowym i na placu zabaw. Zakończeniem wycieczki było pieczenie ziemniaka w ognisku i grillowana kiełbaska.

Pełni pozytywnych wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia wrócili do szkoły.

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klas pierwszych SP do Pstrągowej