Wiadomości dla rodziców

21685247
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
10201
9129
73464
21685247

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Czas na wspomnienia – Moje hobby sportowe- lekcje z wychowania fizycznego 

w klasach drugich i trzecich przygotowane samodzielnie przez uczniów, które odbywały się na początku roku szkolnego 2019/2020!

Na zajęciach wychowania fizycznego, chętni uczniowie klas drugich i trzecich mieli dobrać się parami lub trójkami i przygotować rozgrzewkę, kilka ćwiczeń i zabaw z dyscypliny sportowej którą najbardziej lubią lub którą uprawiają jako swoje hobby sportowe. Następnie mieli poprowadzić lekcję i nauczyć kolegów wymyślonych ćwiczeń i zabaw.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączali się w lekcje, z przejęciem i z radością przekazywali zadania kolegom wcielając się w trenerów ulubionych dyscyplin sportowych.

Lekcje były bardzo ciekawe i sprawiały uczniom wiele radości, a najciekawsze z nich zostały ocenione na szóstkę

Czytaj więcej: Czas na wspomnienia – Moje hobby sportowe

Ubiegły wtorek, klasa 6a spędziła na wycieczce do Kopalni Soli w Bochni. Trasa, którą przeszli obejmowała podziemną przeprawę łodzią.To jedna z największych atrakcji bocheńskiej kopalni, podczas której płynie się przez zalaną solanką komorę. Zwiedzili również historyczny Zamek w Starym Wiśniczu. Piękna, wręcz wiosenna pogoda sprawiła, że wycieczka była naprawdę udana!

 

Czytaj więcej: Kopalnia Soli.

Karnawał to czas radości i rozrywki, dlatego nie mogło zabraknąć w naszej szkole prawdziwego balu kostiumowego. W dniu 5 lutego, sala gimnastyczna zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów i komiksów. Nie zabrakło księżniczek, wróżek, policjantów, sportowców i kowbojów. Nasi najmłodsi uczniowie wspaniale się bawili, tańczyli i brali udział w różnych konkurencjach i konkursach. A więc...niech żyje bal!

 

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa klas I-III

Gesund und fit!  Zdrowi i w dobrej formie!

Na lekcjach języka niemieckiego mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, w małych grupach powstały piramidy zdrowego trybu życia i żywienia.

Na zakończenie projektu samodzielnie przygotowaliśmy zdrowe i smaczne sałatki owocowe. Chcemy po raz kolejny przypomnieć sobie jak ważne dla nas jest zdrowe odżywianie i aktywność.

Czytaj więcej: Gesund und fit!

W minioną  środę 30 października już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patrona.

Od samego rana w całej szkole panowała radosna atmosfera. Na drzwiach szkolnych klas można było zobaczyć przepiękne portrety Świętych, przygotowanych przez uczniów klas szkoły podstawowej oraz uczniów liceum. Biel królowała na korytarzach przypominając nam w ten dzień, że każdy z nas powołany jest do świętości. Nasi Święci Patronowie nie byli przecież aniołami zesłanymi z nieba, byli tak jak my ludźmi z krwi i kości. Ludźmi, którzy zawierzywszy się Bogu pokładali nadzieję w jego miłosierdzie. Wierzyli, że z nim mogą  pokonać każdą słabość.

Zewnętrznym objawem radości i wiary w obcowanie naszych Świętych Patronów z Panem Bogiem w niebie był Bal Wszystkich Świętych, zorganizowany w szkolnej świetlicy.

Niech nasi wszyscy Patronowie pomagają nam każdego dnia na krętych ścieżkach naszego życia dojść do radości wiecznej.

Urszula Tomaszewska

Czytaj więcej: DZIEŃ PATRONA