Wiadomości dla rodziców

11887941
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
16584
23341
39925
11887941

29 września uczniowie klasy 2A wraz z rodzicami i wychowawcą wzięli udział w spotkaniu integracyjnym w ośrodku "Kobakówka" w Mogielnicy.

Śpiewanie przy gitarze, zabawy w kręgu, wspólne rozmowy, piękna pogoda i... grillowane kiełbaski. Wszystko to, stworzyło klimat sprzyjający lepszemu poznaniu się rodzin uczniów. 
W czasie imprezy odbyło się również kilka konkurencji sportowych: wyścigi, mecze siatkówki i piłki nożnej oraz entuzjastycznie przeżywane przeciąganie liny.

Czytaj więcej: Integracja w klasie 2 A!

Klasy IV a i IV b wraz z wychowawcami – p. Renatą i s. Elą oraz p. Magdą wyruszyły na Janiowe Wzgórze. Droga minęła szybko - na rozmowach, podziwianiu pięknej jesieni. Na miejscu, po wędrówce czekały na nas pieczone kiełbaski i pyszna herbata. Gdy już nabraliśmy mocy- zaczęły się wspólne zabawy integracyjne i międzyklasowe rozgrywki w piłkę nożną chłopców. Dziewczynki spędzały ten czas na różnych formach zabaw. I jak to zwykle bywa – co dobre szybko się kończy – jeszcze na zakończenie pamiątkowe zdjęcie i wędrowanie do szkoły. Dzielni uczniowie sprostali zadaniu. Podziękowania i brawa były dla wszystkich.

Czytaj więcej: Nie spoczęliśmy, nim doszliśmy.

1 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi opiekunami wybrali się na wycieczkę integracyjną do zagrody edukacyjnej w Pstrągowej.

Pierwszaki poprzez zabawę i atrakcyjne zajęcia edukacyjne „Wszystko o ziemniaku” poznały schemat budowy ziemniaka oraz tajniki pracy rolnika. Ponadto uczniowie zwiedzali mini ZOO, w którym mieli okazję karmić i głaskać zwierzęta, wyszli na wieżę widokową oraz odbyli przejażdżkę wozem turystycznym, by podziwiać piękno otaczającej przyrody. Swoich możliwości fizycznych dzieci mogły spróbować w parku linowym i na placu zabaw. Zakończeniem wycieczki było pieczenie ziemniaka w ognisku i grillowana kiełbaska.

Pełni pozytywnych wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia wrócili do szkoły.

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klas pierwszych SP do Pstrągowej

28 września klasy 6a i 6b pod opieką wychowawców Pani Małgorzaty Pękali i Pana Konrada Lei oraz Pani Marty Szydłowskiej - Ciepieli i Pana Sławomira Sorka wyruszyły na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie zamku w Chęcinach. Zamek Królewski wzniesiono na grzbiecie skalistego wzgórza na przełomie XIII i XIV wieku. W swej historii był rezydencją rodzin królewskich. Przebywały tu m.in. Adelajda - druga żona Kazimierza Wielkiego oraz siostra tegoż króla - Elżbieta, sprawująca rządy w imieniu swego syna Ludwika Węgierskiego. Według legendy, w lochach zamku znajdują się skarby pozostawione w pośpiechu przez królową Bonę, a wieczorną porą na wzgórzach pojawia się  rycerz na czarnym koniu. W latach 60-tych XX w. w okolicach zamku nakręcono film pt. „Pan Wołodyjowski", w reżyserii Jerzego Hoffmana. Po obiedzie udaliśmy się do Jaskini Raj.

Czytaj więcej: Wycieczka do Chęcin klas VI.