Wiadomości dla rodziców

9128238
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
12132
18530
131509
9128238

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Data : 2018-05-31

Dnia 20 października, o godzinie 830 klasy piąte wyjechały na świetna wycieczkę do Karpackiej Troi i Biecza. W Karpackiej Troi zwiedziliśmy skansen, zjedliśmy pyszne pierogi oraz uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Następnie wyruszyliśmy do Biecza. W nim zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Bieckiej i Farmacji oraz Muzeum Kata. Około godziny siedemnastej wróciliśmy pełni wrażeń i zadowoleni z wycieczki. Było super, bo byliśmy razem i z super nauczycielami.

Opisały: Małgorzat Kuźniar i Lilianna Padula z klasy V „a”

Czytaj więcej: Wycieczka klas piątych do Karpackiej Troi i Biecza

30 października br. o godz. 7:00 Trzecioklasiści wraz ze swoimi opiekunami (s. Mariną Szlachciuk, s. Joanną Tajduś, p. Dorotą Trzeciak i p. Moniką Lasotą) wybrali się na wycieczkę historyczno-przyrodniczą do Kopalni Soli w Bochni. Nasze zwiedzanie rozpoczęło się od zjazdu windą Szybem Campi na głębokość 212 m. Tam czekała na nas kolejka, którą przemierzyliśmy kilometrową trasę. Następnie przewodnicy przenieśli nas w czasie do roku 1248, gdzie przy pomocy polskich królów  oraz genueńskich żupników poznaliśmy historię bocheńskiej kopalni. 

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 3a i 3b SP do Kopalni Soli w Bochni

W dniach 12-13 października 2017 roku uczniowie klasy 6B oraz opiekunowie, s. Janina Leśnicka i pan Arkadiusz Kamiński - uczestniczyli w wyciecze do Bolestraszyc i Przemyśla. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji. Dzieci mogły zwiedzić Arboretum w Bolestraszycach, oglądnąć zbiory i ekspozycje Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, a także wejść na Kopiec Tatarski. Ponadto do  najważniejszych punktów programu bez wątpienia należały: wizyta na torze saneczkowym oraz miłe chwile spędzone w cukierni „Fiore”, gdzie każdy mógł skosztować pysznych słodkości. Trzeba także dodać, że przez cały czas uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Do Rzeszowa uczniowie wrócili w dobrych humorach, snując już plany kolejnej wyprawy. 

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 6 b do Bolestraszyc i Przemyśla

Dnia 2 października klasy 2 szkoły podstawowej udały się na wycieczkę do Podkarpackiego Ośrodka Rolniczego w Boguchwale. Najpierw zwiedzili pracownię pszczelarską, gdzie zobaczyli różne rodzaje uli i narzędzi pszczelarskie. Pani przewodniczka opowiedziała dzieciom o ciekawej pracy pszczelarza i znaczeniu pszczół w życiu człowieka i przyrody. Dzieci zostały poczęstowane miodem z pasieki. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzęta hodowlane w gospodarstwie wiejskim i "wydoić krowę". Potem udaliśmy się na pole uprawne, gdzie była okazja do pomocy przy wykopkach. Dzieci z ochotą zbierały ziemniaki, które potem upiekły na ognisku.  Zwieńczeniem wycieczki były gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 

Czytaj więcej: Wycieczka klas II SP do Boguchwały