Wiadomości dla rodziców

18184501
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
8432
13685
99603
18184501

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20

W minioną  środę 30 października już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patrona.

Od samego rana w całej szkole panowała radosna atmosfera. Na drzwiach szkolnych klas można było zobaczyć przepiękne portrety Świętych, przygotowanych przez uczniów klas szkoły podstawowej oraz uczniów liceum. Biel królowała na korytarzach przypominając nam w ten dzień, że każdy z nas powołany jest do świętości. Nasi Święci Patronowie nie byli przecież aniołami zesłanymi z nieba, byli tak jak my ludźmi z krwi i kości. Ludźmi, którzy zawierzywszy się Bogu pokładali nadzieję w jego miłosierdzie. Wierzyli, że z nim mogą  pokonać każdą słabość.

Zewnętrznym objawem radości i wiary w obcowanie naszych Świętych Patronów z Panem Bogiem w niebie był Bal Wszystkich Świętych, zorganizowany w szkolnej świetlicy.

Niech nasi wszyscy Patronowie pomagają nam każdego dnia na krętych ścieżkach naszego życia dojść do radości wiecznej.

Urszula Tomaszewska

Czytaj więcej: DZIEŃ PATRONA

W dniu 10 października 2019 roku uczniowie klasy 6B oraz opiekunowie, pani Małgorzata Micał-Kusibab i pan Arkadiusz Kamiński - uczestniczyli w wyciecze do Krasiczyna i Przemyśla. Dzień obfitował w wiele atrakcji. Dzieci mogły zwiedzić piękny renesansowy Zamek w Krasiczynie oraz Przemyską Archikatedrę , jej podziemia i wieżę katedralną. Ponadto do  najważniejszych punktów programu bez wątpienia należały: wizyta na torze saneczkowym oraz miłe chwile spędzone w cukierni „Fiore”, gdzie każdy mógł skosztować pysznych słodkości. Trzeba także dodać, że przez cały czas uczestnikom wycieczki towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Do Rzeszowa uczniowie wrócili w dobrych humorach, snując już plany kolejnej wyprawy.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy VI b do Krasiczyna i Przemyśla

10 października uczniowie klas drugich wybrali się do lasu w Głogowie Małopolskim. Na miejscu oczekiwał na nas leśniczy – p. Piotr, który opowiedział o swojej pracy, zapoznał nas z warstwową budową lasu, uświadomił nam znaczenie roli lasu dla człowieka i zwierząt, a także przypomniał zasady prawidłowego zachowania w lesie. Następnie odbyliśmy długi spacer przez las, obserwując piękno leśnej przyrody i nasłuchując leśnych odgłosów. Podczas pobytu w nadleśnictwie był też czas na wspólny posiłek i radosne zabawy. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej: Wycieczka klas drugich do lasu w Głogowie Małopolskim