Wiadomości dla rodziców

21548319
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
394
11786
63283
21548319

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.

W tym roku nasza szkoła po raz siódmy włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczki dla czterech rodzin. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

Relacja z dostarczenia paczek.

Czytaj więcej: Dziękujemy za wielkie serce!!!

W tym roku szkoła po raz szósty włączyła się w Projekt Szlachetna Paczka.

W sobotę 22 listopada otwarta została baza rodzin szlachetnej Paczki i już tego samego dnia zostały wybrane trzy rodziny wielodzietne, którym szkoła chciała przygotować paczki. Startujemy pełni zapału, weterani z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowane zostało ogłoszenie o akcji i rozklejone w strategicznych miejscach w szkole oraz zamieszczone na stronie internetowej. Zrobiono też listę potrzebnych rzeczy, by darczyńcy mogli zadeklarować swój konkretny wkład w akcję. Już na tym etapie, pełni zapału wierzyliśmy, że możemy wybrać jeszcze jedną rodzinę, która potrzebuje pomocy. Wybór padł na rodzinę
 z siedmiorgiem dzieci.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka 2014 w naszej szkole

Drodzy Darczyńcy!
Bardzo dziękujemy Wam za Wasze wielkie serce!!!
Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepsze!
W tym miejscu przychodzą na myśl słowa naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II, który niegdyś powiedział: ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’
Podczas dostarczania paczki do rodzin woluntariusze byli świadkami niezwykłych rzeczy. To niesamowite uczucie, gdy ktoś za okazaną pomoc odwdzięcza się łzą wzruszenia, swoim nieśmiałym uśmiechem i zwykłym, ale prosto z serca płynącym ,,dziękuję”.
 
A oto relacje z dostarczenia paczki do poszczególnych rodzin przygotowanie przez wolontariuszy: (dla przypomnienia załączamy też opisy sytuacji rodzinnych).
 
 
WSZYSCY RODZICE, NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE KTÓRZY BRALI UDZIAŁ W AKCJI OTRZYMUJĄ RÓWNIEŻ ŻYCZENIA OD WOLONTARIUSZEK KTÓRE OPIEKOWAŁY SIĘ RODZINAMI I OSOBIŚCIE ZAWIOZŁY PACZKĘ.

 W tym roku szkoła po raz piąty włączyła się w Projekt Szlachetna Paczka.

 W sobotę 16 listopada otwarta została baza rodzin szlachetnej Paczki i już tego samego dnia zostały wybrane trzy rodziny wielodzietne, którym szkoła chciała przygotować paczki wg listy potrzeb. Startujemy pełni zapału. Przygotowane zostało ogłoszenie o akcji, zrobiona lista potrzebnych rzeczy, żeby każdy chętny mógł wybrać konkretne produkty, które chce kupić i zapakować do świątecznej paczki. Wychowawcy przedstawiają ideę Paczki rodzicom na zebraniach 20 i 21 listopada.  Rodzice zostali zachęceni do włączenia się i już w tego samego dnia pojawili się pierwsi potencjalni darczyńcy deklarujący zakup odkurzacza, zestawu talerzy, pościeli, ręczników itp. Wkrótce napłynęły też pierwsze artykuły. Każdego z nas cieszy dzielenie się z innymi.

 Z każdym dniem przybywa środków czystości, artykułów spożywczych, ubrań, zabawek… W tej sytuacji pojawia się myśl, że możemy wybrać jeszcze jedną rodzinę – tym razem taką, w której jest chore lub niepełnosprawne dziecko. I oto czekała na darczyńcę rodzina z dziewczynką z porażeniem mózgowym. Mamy więc już cztery rodziny, a do końca akcji w szkole jeszcze tydzień… Ciągle przybywa artykułów, trzeba więc było zorganizować tymczasowy magazyn.

 Pewnego dnia pojawia się pytanie czy któraś z rodzin nie potrzebuje kuchenki, bo jest darczyńca. Trzeba więc na nowo przeszukać bazę rodzin Szlachetnej Paczki.  Okazuje się, że jest taka rodzina… Tak więc mamy pięć rodzin w tym roku.

Czytaj więcej: AKCJA SZLACHETNA PACZKA W NASZEJ SZKOLE