Wiadomości dla rodziców

20731520
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
10682
14828
36291
20731520

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
Data : 2020-06-11
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30

Dnia 19 stycznia 2016 roku, czteroosobowa grupa z GPS'u, w której skład wchodzili: Brygida Kuraś, Angelika Kostur, Adam Jarosz oraz Miłosz Wydornik, zoorganizowali "Szkolny Dzień Bajki" dla uczniów i nauczycieli gimnazjum, który obchodzony był z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka.

Czytaj więcej: Szkolny dzień bajki

Podczas tego spotkania połączonego z nocowanką, było bardzo ciekawie. Na początku poruszaliśmy sprawy, które s. Monika uważa za bardzo ważne, czyli sprawy organizacyjne. Następnie pracowaliśmy w grupach, w które samodzielnie się dobraliśmy. Na zadanie było zastanowić się czym dla nas jest odpowiedzialność. Czytaliśmy także fragmenty z Pisma Świętego, które dotyczyły tego zagadnienia. Po spotkaniu w grupach był czas wolny przeznaczony na rozmowy, grę w piłkę. Punktualnie o 20.45 przyjechała pizza, którą z radością zjedliśmy (byliśmy bardzo głodni :)). Po kolacji po raz drugi była praca w grupach, tym razem były to grupy współpracy GPesowej. O 23.15 odbyła się modlitwa wieczorna, którą prowadziła grupa faceBÓG. Po jej zakończeniu kto chciał mógł zostać sobie na dalszą modlitwę lub udać się na spoczynek. W niedzielę o 8.15 była wspólna Eucharystia, a po niej śniadanko, sprzątanie, podsumowanie i powrót do domu. 

Czytaj więcej: III spotkanie GPs-u 15-16 listopada 2014

Dnia 25 października 2014 roku w naszej szkole odbyło się już drugie spotkanie grupy pijarskiej- GPs. Na samym początku w parach mieliśmy stworzyć definicję słowa „pokora”. Następnie łączyliśmy się w większe grupy, w których mieliśmy połączyć je w coraz bardziej rozwiniętą i pomysłową definicję. Kolejnym punktem była praca z Ewangelią, tzn. w kilku osobowych zespołach tworzyliśmy kartkę z pamiętnika wybranego przez nas biblijnego bohatera, o którym mówił nasz tekst. Każda grupa spisała się znakomicie. Później pracowaliśmy nad różnymi tematami, w zespołach, do których zapisywaliśmy się na początku roku, a po jej skończeniu chwilę pobawiliśmy się w zabawy przygotowane specjalnie dla nas. W tym czasie nasi koledzy przygotowywali wspaniałą kolację, którą po ciężkiej pracy spożyliśmy z wielkim apetytem. Ostatnim punktem naszego wieczoru była modlitwa w kaplicy.

Czytaj więcej: II spotkanie grupy GPs-październik 2014

Dnia 27 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie grupy GPs. Przed spotkaniem każdy był bardzo podekscytowany perspektywą wspólnego spędzenia czasu. Zaczęliśmy od zabaw, które miały na celu nas rozbawić na resztę wieczoru. Następnie zostaliśmy podzieleni na grupy. Zadaniem każdego zespołu było przeczytać fragment Ewangelii, rozważyć go i wykonać związane z nim zadania. Każda grupa na prezentacji spisała się świetnie.

Czytaj więcej: I spotkanie grupy GPs - wrzesień 2014

08-09.02.2014r. odbyło się nocne spotkanie grupy młodzieżowej GPS. Podczas spotkania podjelismy kolejny temat "rodzina w oczach Jezusa" w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Po spotkaniu jak zwykle był czas na gry na sali gimnastycznej, wspólne rozmowy na świetlicy, przygotowanie przepysznej kolacji i oczywiście nocne rozmowy. Nasze spotkanie zakończyło się wspólną Eucharystią w kościele parafialnym.

Czytaj więcej: Spotkanie grupy GPS