Wiadomości dla rodziców

19455515
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
10147
10350
92361
19455515

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
27
28
29

Podkarpacki  Wojewódzki  Szkolny  Związek  Sportowy  w  Rzeszowieogłosił  wojewódzki konkurs plastyczny „Sport w wyobraźni ucznia”. Tematyka sportowa okazała się bardzo ciekawa i cieszyła się dużym  zainteresowaniem  uczniów, zarówno  szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Przeprowadzenia konkursu podjęły się – nauczycielka wychowania fizycznego – p. Monika Mac , oraz nauczycielka plastyki – p. Renata Puszkarewicz. Po długim oczekiwaniu na wyniki (od czerwca) w październiku otrzymaliśmy informację, że uczennice naszej szkoły – Gaja Pawiak, Agnieszka Marszałek oraz Magda Niedziałek zostały laureatkami tego konkursu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Gmin, Powiatów i Klubów za rok szkolny 2013- 2014.Warto było czekać tak długo.  

Opracowała R .Puszkarewicz

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słońce Woda i Przygoda” został  ogłoszony pod hasłem:  Gdy czysto w wodzie i na plaży wesoło. Organizatorzy – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie chcieli w ten sposób  zwrócić  uwagę na problem zanieczyszczenia wód i plaż  oraz promować bezpieczny i aktywny wypoczynek. Jak co roku  uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w tym konkursie. 

 

Czytaj więcej: Gdy czysto w wodzie i na plaży wesoło.

Celem tegorocznego wielkanocnego konkursu plastycznego było wykonanie najładniejszej palmy. Uczniowie szkoły podstawowej mogli ją wykonać z pomocą rodziny. Z kolei uczniowie gimnazjum wykonali palmy w grupach na zajęciach artystycznych. W sumie na konkurs  zgłoszonych zostało ok. 30 palm. Najładniejsze zostały nagrodzone i wyróżnione. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę plastyki Renatę Puszkarewicz.

Wyniki w szkolnego wielkanocnego  konkursu plastycznego

„Najładniejsza  Palma Wielkanocna”

Czytaj więcej: „Najładniejsza  Palma Wielkanocna”

Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II z siedzibą w Bydgoszczy co roku organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny dla szkół podstawowych. Temat tegorocznego IV konkursu  to: „Podążając za świętością Jana Pawła II”. Uczeń kl. IV b Paweł Micał wykonał bardzo ciekawą pracę plastyczną, która została wysłana na konkurs.  

Czytaj więcej: „Podążając za świętością Jana Pawła II”

11 grudnia 2013 roku w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Najciekawsza gra planszowa – W krainie baśni.”

Głównym celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowania grami planszowymi jak również kształtowanie postaw twórczych dzieci i umacnianie ich wiary we własne siły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, złożonych zostało 47 prac z 8 szkół podstawowych w Rzeszowie. Po burzliwych naradach komisja konkursowa w składzie mgr Anna Bieniasz, mgr Iwona Szela-Połaniecka, mgr Dorota Skwarczyńska-Gliwa i mgr Anna Wańcicka podjęła decyzje o nagrodzeniu i wyróżnieniu następujących uczestników:

W kategorii klas I-III  

I miejsce Marta Błachowicz uczennica klasy III ze SP Nr 5

II miejsce Zuzanna Graba uczennica klasy III ze SP Nr 12

III miejsce Daniel Buko uczeń klasy III ze SP Nr 10

Czytaj więcej: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Najciekawsza gra planszowa – W krainie baśni.”