Wiadomości dla rodziców

9128292
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
12186
18530
131563
9128292

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Data : 2018-05-31

Kochani Rodzice, Uczniowie i Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu udało się nam zebrać 4186,40 zł na pomoc w zakupie pompy insulinowej dla małej Helenki.

Kwota ta została zwiększona do 5000 zł ze środków z kiermaszu bożonarodzeniowego i wpłacona na konto Podkarpackiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą z przeznaczeniem na pomoc i ochronę zdrowia Helenki

Za dary serca bardzo dziękujemy w imieniu własnym i rodziców Helenki.

"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem
o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał;
aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada,
umiał bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich".

Jan Paweł II

Akcja Szkolnego Koła Caritas: Podziel się posiłkiem – ZJEDZ COŚ SŁODKIEGO, WSPOMÓŻ BLIŹNIEGO, została zakończona.

Uzbieraliśmy kwotę 2415 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z naszej szkoły.

   W SPOSÓB SZCZEGÓLNY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM ZA PRZYGOTOWANIE CIAST I OGROMNE, BEZINTERESOWNE WSPARCIE!

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

W tym roku nasza szkoła po raz dziewiąty włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczki dla czterech rodzin. Bardzo dziękujemy za wielkie serce, oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom, absolwentom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Dzięki wam na wielu twarzach mógła zgościć radość.

Relacja z dostarczenia paczek.

W dniach 7 – 8  grudzień 2017 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy na rzecz podopiecznych Fundacji Wzrastanie w Łopuszce Małej. Każdy kto mógł podzielił się swoim słodkim upominkiem od Świętego Mikołaja, a wielu z nas kupiło coś specjalnie na tą zbiórkę. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zaangażowała się przez dwa poranki w zebranie tych słodkości, które w bardzo okazałym zbiorze zostały przekazane dla potrzebujących  dzieci.

Dziękujemy wszystkim za słodkie dary, które wywołają uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci!

Czytaj więcej: „Lepiej dawać, niż dostawać” akcja Caritasu.

8 i 9 grudnia 2017 r. po raz 13 w historii Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączyła się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. Także wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Anny Wańcickiej, p. Doroty Skwarczyńskiej – Gliwy oraz p. Arkadiusza Kamińskiego aktywnie włączyli się w akcję zbiórki żywności. Akcja „Tak, pomagam” była odpowiedzią na prośbę Ojca świętego Franciszka, który w „Orędziu na Światowy Dzień Ubogich” zachęcał, aby „nie miłować słowem, lecz czynem”. 8 i 9 grudnia 2017 r. rzeszowska Caritas podjęła wielki czyn zgromadzenia produktów spożywczych, które posłużą jako wsparcie dla ludzi najbiedniejszych – dla osób starszych, samotnych, bezdomnych. W ciągu 2 dni trwania zbiórki żywności – zebrano ok. 10 ton produktów.  Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej: Adwentowa zbiórki żywności „Tak, pomagam” Caritasu.