Wiadomości dla rodziców

11887944
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Wszystkie dni
16587
23341
39928
11887944

W piątek i sobotę (21-22 września 2018 r.) uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji Caritas "Kromka Chleba dla sąsiada". Zbiórka żywności odbyła się w pobliskich sklepach Biedronka. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym osobom starszym. Efekty zbiórki można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Bardzo gorąco dziękujemy Wolontariuszom, którzy bezinteresownie wsparli tę piękną inicjatywę! 

 

Czytaj więcej: Akcja Caritas "Kromka Chleba dla sąsiada"

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”

i Panią dr n. med. Ewę Jakubiec – Blajer.

„Dzieci – dzieciom,” która polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci poszkodowanych w skutek konfliktu na Ukrainie.

Akcja trwa do 15.06.2018r.

Dary serca można składać w świetlicy szkolnej i w sali zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie się.

9 i 10 marca 2018 r. po raz 14. w historii Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączyła się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam”. Także wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Anny Wańcickiej, p. Doroty Skwarczyńskiej-Gliwy, p. Iwony Szeli-Połanieckiej oraz p. Arkadiusza Kamińskiego aktywnie włączyli się w akcję zbiórki żywności. Akcja „Tak, pomagam” była odpowiedzią na prośbę Ojca Świętego Franciszka, który w „Orędziu na Wielki Post” wyjaśniał: Praktykowanie jałmużny uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć, że drugi człowiek jest moim bratem. 9 i 10 marca 2018 r. rzeszowska Caritas podjęła wielki czyn zgromadzenia produktów spożywczych, które posłużą jako wsparcie dla ludzi najbiedniejszych – dla osób starszych, samotnych, bezdomnych. W ciągu 2 dni trwania zbiórki – zgromadzono dużą ilość żywności (konserwy, makaron, ryż, olej, mąka, cukier, kasza itp.). Zostanie ona wykorzystana podczas udzielania wielkanocnej pomocy ubogim, a także w okresie poświątecznym. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!

Akcja Szkolnego Koła Caritas: Podziel się posiłkiem – ZJEDZ COŚ SŁODKIEGO, WSPOMÓŻ BLIŹNIEGO, została zakończona.

Uzbieraliśmy kwotę 1719 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc dla dzieci z naszej szkoły.

   W SPOSÓB SZCZEGÓLNY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM ZA PRZYGOTOWANIE CIAST I OGROMNE, BEZINTERESOWNE WSPARCIE!

Kochani Rodzice, Uczniowie i Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, dzięki Waszej ofiarności i zaangażowaniu udało się nam zebrać 4186,40 zł na pomoc w zakupie pompy insulinowej dla małej Helenki.

Kwota ta została zwiększona do 5000 zł ze środków z kiermaszu bożonarodzeniowego i wpłacona na konto Podkarpackiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą z przeznaczeniem na pomoc i ochronę zdrowia Helenki

Za dary serca bardzo dziękujemy w imieniu własnym i rodziców Helenki.

"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem
o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał;
aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada,
umiał bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również
umiał bardziej być
nie tylko z drugimi, ale i dla drugich".

Jan Paweł II